I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

52 föremål
Vikskärm Japan 1900-tal.
6d 16 tim
Vikskärm Japan 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
6d 18 tim
Piedestal Kina 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tekannor 2 st kina 18/1900-tal porslin.
6d 16 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
6d 17 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål Kina 1900-tal porslin.
6d 18 tim
Skål Kina 1900-tal porslin.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK