Madeleine Pyk – en samling F769

Släpp in våren

33 föremål
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 2 st, formgivna 1932-33.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÅNGBÄNK /SÄTE, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIEDESTAL, 2000-tal.
PIEDESTAL, 2000-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALLMÖBEL 1970-tal.
HALLMÖBEL 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft, CITES-intyg,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK