Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Den nya romantiken

Gårdsromantik, lantligt, rustikt, gustavianskt, antikt eller modernt – oavsett vilken av dessa stilar som präglar ditt hem, så har vi något för dig i temaauktionen "Den Nya Romantiken". Att blanda modern design med äldre och antika möbler ger värme och personlighet till ett hem – resultat blir helt enkelt finstämt och unikt. I denna kurerade temaauktion har vi samlat noggrant handplockade möbler och objekt med fokus på hantverk och egna uttryck. Välkomna att inspireras av en äldre möbelvärld där föremålen har en historia eller proveniens.

28 föremål
SOFFA, rokoko, 1700-tal.
SOFFA, rokoko, 1700-tal.
Utropspris
8 000 SEK