Madeleine Pyk – en samling F769

Inred sommarhuset

17 föremål
Skåp, Kina, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ask med lock, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas och skål, porslin. Japan, 17/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvvas, porslin, Kina, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstol, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tekanna med lock, keramik. Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK