Höstens Klassiska F161

611 föremål
490. PÄRLCOLLIER.
490. PÄRLCOLLIER.
Klubbat pris
Utropspris
10 500 - 12 000 EUR
265. ADOLF BOCK, gouache, signerad och daterad 1931.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
368. OTTO LUDVIG RICHARDE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
305. Wäinö Aaltonen, SORG.
305. Wäinö Aaltonen, SORG.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
212. Hugo Simberg, SANDDYNER.
212. Hugo Simberg, SANDDYNER.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
200. Johan Knutson, KUSTLANDSKAP MED KYRKA.
Klubbat pris
Utropspris
700 - 1 000 EUR
257. Johan Knutson, EN BLÅSIG DAG.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
252. Johan Knutson, STRANDLANDSKAP.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
258. Johan Knutson, STORMANDE HAV.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
10. Ivan Constantinovich Aivazovsky, FARTYG VID KUSTEN.
Klubbat pris
66 000 EUR
Utropspris
40 000 - 50 000 EUR
369. Alfred von Wierusz-Kowalski, RESENÄR EN VINTERNATT.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR