Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Höstens Klassiska F161

609 föremål
448. DIAMANTRING, VACHERON ET CONSTANTIN 2,0 ct.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 EUR
22. Aleksandr Grigoriev Orlov, BJÖRKAR.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
490. PÄRLCOLLIER.
490. PÄRLCOLLIER.
Klubbat pris
Utropspris
10 500 - 12 000 EUR
265. ADOLF BOCK, gouache, signerad och daterad 1931.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
368. OTTO LUDVIG RICHARDE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
305. Wäinö Aaltonen, SORG.
305. Wäinö Aaltonen, SORG.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
212. Hugo Simberg, SANDDYNER.
212. Hugo Simberg, SANDDYNER.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
10. Ivan Constantinovich Aivazovsky, FARTYG VID KUSTEN.
Klubbat pris
66 000 EUR
Utropspris
40 000 - 50 000 EUR
369. Alfred von Wierusz-Kowalski, RESENÄR EN VINTERNATT.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR