| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 421 | JAMES ROSENQUIST, etsning och akvatint, signerad och daterad 1978, numrerad 24/78. | Återrop |
| 422 | Edward Kienholz, "FOR $276.00". | 1 500 EUR |
| 423 | Keith Haring, "THE STORY OF RED AND BLUE, 1989". | 1 500 EUR |
| 424 | Beverloo Corneille, "DIALOGUE D'OISEAUX". | Återrop |
| 425 | BEVERLOO CORNEILLE, terragrafi, polykromt bemålad metall, signerad och numrerad 62/99. | Återrop |
| 426 | Helena Persson, FASAD. | Återrop |
| 427 | Robert Rauschenberg, "ROOKERY MOUNDS-LEVEL". | 1 300 EUR |
| 428 | Roy Lichtenstein, "I LOVE LIBERTY" (1982). | 22 000 EUR |
| 429 | DAVID HOCKNEY, serigrafi. | Återrop |
| 430 | VLADISLAV GUTSEVICH, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1996. | Återrop |
| 431 | INAL SAVCHENKO, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1997. | Återrop |
| 432 | André Lhote, SJÖMANNEN. | Återrop |
| 433 | EGON SCHIELE, brons, stämplad i gjutningen 1980 och numrerad 240/300. | Återrop |
| 434 | Sonia Delaunay, "NEW YORK II". | 1 100 EUR |
| 435 | Zao Wou-ki, UTAN TITEL. | 3 400 EUR |
| 436 | Pierre Alechinsky, "ROUE D'INFORTUNE". | Återrop |
| 437 | Josef Albers, "WLS-XVII". | 850 EUR |
| 438 | Alexander Calder, "BLUE, WHITE & RED TARGET". | 50 000 EUR |
| 439 | Gleb Bogomolov, "ÄKTENSKAP". | 1 400 EUR |
| 440 | GLEB BOGOMOLOV, blandteknik och collage på duk, signerad och daterad -88. | Återrop |
| 441 | GLEB BOGOMOLOV, blandteknik och collage på duk, signerad och daterad -88. | Återrop |
| 442 | Tero Laaksonen, "ANTIKMUSSLA". | Återrop |
| 443 | Anne Tompuri, "JUNGFRU MARIA". | Återrop |
| 444 | ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN". | Återrop |
| 445 | Anna Tuori, "SWEET BIRD". | 3 600 EUR |
| 446 | Anne Tompuri, "PÅ NATTEN". | 3 800 EUR |
| 447 | Kaisu Koivisto, "POLAR PROJECTION". | Återrop |
| 448 | Raili Tang, "UTAN TITEL I". | 4 000 EUR |
| 449 | Hannu Väisänen, "NOVEMBER GREY". | 3 600 EUR |
| 450 | Hannu Väisänen, "MARCH RED". | 2 200 EUR |
| 451 | MAIJA HELASVUO, trä, signerad. | Återrop |
| 452 | Tuuli-Anna Viitanen, "KVISTAR". | 1 000 EUR |
| 453 | Kaisu Koivisto, "FÅ AV OSS ÄR GJORDA AV JÄRN". | Återrop |
| 454 | Susanne Gottberg, "CENTRALA". | 5 800 EUR |
| 455 | Hans Christian Berg, "ILLUSION III". | 4 000 EUR |
| 456 | Jussi Niva, "BLIND SPOTS". | 10 000 EUR |
| 457 | Marianna Uutinen, "UTAN TITEL". | 900 EUR |
| 458 | Vilmalotta Olivia Schafhauser, "EN RÖD FÅGEL FLYGER BAKOM VÅRA ÖGON". | Återrop |
| 459 | Sampsa Sarparanta, "BEGRAVNING". | Återrop |
| 460 | Katja Tukiainen, "KUPIDO". | 1 100 EUR |
| 461 | Marjatta Tapiola, "MERA MÖRKER". | 5 700 EUR |
| 462 | Toni R. Toivonen, "WHEN WE WERE IMMORTALS". | Återrop |
| 463 | Toni R. Toivonen, "PRESENCE/LONELY NIGHTS". | 3 600 EUR |
| 464 | Ilkka Väätti, "TRAPPSTEG I". | 1 300 EUR |
| 465 | Juhani Tarna, "GENOMSKINLIGA VÄRLDAR". | 1 200 EUR |
| 466 | Samu Raatikainen, "CHI-SQUARED NO 9, SERIES 2". | 1 000 EUR |
| 467 | Teemu Saukkonen, "DÄR SKÅPET STÅR". | 1 200 EUR |
| 468 | Pauno Antero Pohjolainen, "TOM GRAV II". | Återrop |
| 469 | Mari Sunna, UTAN TITEL. | 1 000 EUR |
| 470 | JUKKA KORKEILA, "RYMD MELLAN TANKAR". | Återrop |
| 471 | SAMI LUKKARINEN, "VIITATORNI". | Återrop |
| 472 | Susanne Gottberg, "OMVÄNDNING I". | Återrop |
| 473 | SUSANNE GOTTBERG, "OMVÄNDNING II". | Återrop |
| 474 | Tuomo Rosenlund, "DAREDEVIL". | 1 030 EUR |
| 475 | Viggo Wallensköld, "MINNESDAG". | 1 400 EUR |
| 476 | Anna Kaarina Nenonen, "OMAKUVA - PALLO HUKASSA". | Återrop |
| 477 | Annuli Viherjuuri, "EN NY DAG HAR KLÄTT SIG I VITT". | 1 000 EUR |
| 478 | Vesa-Pekka Rannikko, "UNKNOWN". | Återrop |
| 479 | VILMALOTTA OLIVIA SCHAFHAUSER, olja på duk, signerad. | Återrop |
| 480 | Risto Suomi, "UTAN TITEL". | 2 500 EUR |
| 481 | TARMO PAUNU, olja på duk, a tergo signerad och daterad -06. | Återrop |
| 482 | ERIK CREUTZIGER, "ENSAMVARG". | Återrop |
| 483 | ERIK CREUTZIGER, "SKARVAR". | Återrop |
| 484 | CATARINA RYÖPPY, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1992. | Återrop |
| 485 | Nanna Susi, "BERÖRING". | Återrop |
| 486 | Samuli Heimonen, "FLYGANDE". | 3 200 EUR |
| 487 | Tarja Unkari, "REFLEKTIONER III". | Återrop |
| 488 | JUHA HÄLIKKÄ, "MARLON WITH THE GUN". | Återrop |
| 489 | Sampsa Sarparanta, "CROSSROADS". | Återrop |
| 490 | Panu Ruotsalo, "OM HAVET - OM FISKEN". | 1 600 EUR |
| 491 | Pasi Tammi, "DITT OFÖRSTÅND MINNS MIN BITTERHET". | 1 500 EUR |
| 492 | Aaron Heino, "SLIP". | Återrop |
| 493 | Markku Laakso, "ELVIS HAR GÅTT VILSE". | 900 EUR |
| 494 | JASON BARNER-RASMUSSEN, olja på duk, signerad och daterad 2006. | Återrop |
| 495 | Eric Hynynen, "SVAN". | 1 000 EUR |
| 496 | HANNA VARIS, gouache, slagmetall, signerad och daterad 1994. | Återrop |
| 497 | Oliver Whitehead, MÖTANDET. | Återrop |
| 498 | Pentti Meklin, "LOLA". | 1 200 EUR |
| 499 | Irmeli Mäkilä, "HUR TITTAR VI". | 1 200 EUR |
| 500 | Roy Hopiavuori, "TOTEM". | 1 500 EUR |
| 501 | Tiina Pyykkinen, "EN ANING". | Återrop |
| 502 | Anna Tuori, "YOUNG ARTIST". | 1 500 EUR |
| 503 | Vladislav Mamyshev-Monroe, "LIFE OF GREAT MONROES". | Återrop |
| 504 | HELMUT NEWTON, bok, "Sumo", Taschen, Monte Carlo 1999, signerad och numrerad 06958/10000. | Återrop |
| 505 | MIKLOS GAÀL, fotografi, C-print på aluminium, signerad, numrerad 2/5 +2 AP, och daterad 2001. | Återrop |