Modern & Contemporary F174

126 föremål
TIMO SARPANEVA, SKÅL. Heals. Tillverkad ca 1967.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Calla. Sign. G. Nyman. Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 300 EUR
NANNY STILL, GLASSKULPTUR. Midsommarstång. Formgiven 1958.
Klubbat pris
1 601 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Prisma. Sign. Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
600 EUR
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
Klubbat pris
731 EUR
Utropspris
600 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
GÖRAN HONGELL, SKÅL. Karhula, 1930-talet.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
500 EUR
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 500 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. G.H. -35, Karhula.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
500 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 300 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 300 EUR
GUNNEL NYMAN, LAMPFOT. Notsjö/Idman 1948.
Klubbat pris
660 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
Klubbat pris
1 716 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -53.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
400 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 3584.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR