Selected Classics Helsinki F192

14 föremål
PENNSKAFT, snidat ben, Ryssland.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 350 EUR
JUDISK VAS, Bezalel, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BOKSTÖD, brons, Ryssland 1800-talets mitt.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
VAPENSKÖLD, bemålat gjutjärn, Ryssland, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BRICKA med konversationsstycke.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KAMMARHERRENYCKEL, brännförgylld brons, Ryssland Nikolai I 1825-1855.
Klubbat pris
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
DEKORATIONSTALLRIK, trä, Ryssland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LJUSSTAKA/CASOLETTER ETT PAR, Ryssland 1820-30-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR