Made in Sweden H064

22 föremål
238. Stolar, ett par, Skandinavien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
120. Bjärnums Slöjdfabrik, vilstolar 1 par, Sverige 1940-50-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
14. Steneby Hemslöjdsförening, gungstol, 1930-40-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
170. Mogens Koch, fällstol, CADO, Danmark.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
21. Jonas Bohlin, gungstol, "Liv", Jonas Bohlin Design, Stockholm.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
142. Karmstol, allmoge, Sverige tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
61. Håkan Wretljung, "Kronprinsessan Victoria på Drottningholm slott", 1984.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK