Kan inte nå servern

Tema Eclectic Auktion S193

 
855 föremål
759. VAS, porslin. Sèvres 1898.
759. VAS, porslin. Sèvres 1898.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
406. VAS, serpentinsten. Sen Qing (1644-1920).
406. VAS, serpentinsten. Sen Qing (1644-1920).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
281. VAS, stengods. Stig Lindberg.
281. VAS, stengods. Stig Lindberg.
Klubbat pris 
900 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
863. VAS, överfång. Gallé.
863. VAS, överfång. Gallé.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
763. VAS,"Kraka", Sven Palmqvist, Orrefors 1950-tal.
763. VAS,"Kraka", Sven Palmqvist, Orrefors 1950-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
441. VASER, 2 st, porslin. Korea.
441. VASER, 2 st, porslin. Korea.
Klubbat pris 
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
761. VASER, 3 st, "Selena", Sven Palmquist, Orrefors 1940-50-tal.
761. VASER, 3 st, "Selena", Sven Palmquist, Orrefors 1940-50-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
270. VASER, ett par, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
270. VASER, ett par, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
900 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
113. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin. Kangxi 1662-1722).
113. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin. Kangxi 1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
829. VATTENKANNA, "Fontana", Stig Lindberg, Gustavsberg 1967-72.
829. VATTENKANNA, "Fontana", Stig Lindberg, Gustavsberg 1967-72.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
92. VATTENKANNA, keramik. Song/Yuan dynastin.
92. VATTENKANNA, keramik. Song/Yuan dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
340. VERA FERNGREN, kaffeservis, 3 delar, C.G. Hallberg, Stockholm 1961, sterling.
340. VERA FERNGREN, kaffeservis, 3 delar, C.G. Hallberg, Stockholm 1961, sterling.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
324. VERNER PANTON, "Cone Chair", 1 par, Plus Linje A/S, Danmark.
324. VERNER PANTON, "Cone Chair", 1 par, Plus Linje A/S, Danmark.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
772. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
772. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
774. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
774. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
773. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
773. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
781. VINGLAS, 6 st, Empire, tidigt 1800-tal.
781. VINGLAS, 6 st, Empire, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
383. VINGLAS, 6 st, tidigt 1800-tal.
383. VINGLAS, 6 st, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
592. VINGLAS, 7+4 stycken, England 1700/1800-tal.
592. VINGLAS, 7+4 stycken, England 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
216. VINKANNA, porslin. Qingbai, Yuan dynastin (1279-1368).
216. VINKANNA, porslin. Qingbai, Yuan dynastin (1279-1368).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
851. VINKOPP, blanc de chine. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
851. VINKOPP, blanc de chine. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
1 100 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
376. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Kina, 1900-talets första hälft.
376. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
400. VITRINSKÅP. Rokokostil, 1800-tal.
400. VITRINSKÅP. Rokokostil, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
416. VITRINSKÅP. Troligen Frankrike, 1700-talets andra hälft.
416. VITRINSKÅP. Troligen Frankrike, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
578. Vanitas med Jesusbarnet.
578. Vanitas med Jesusbarnet.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
215. Vas, porslin. Qing dynastin.
215. Vas, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
50. Victor Forssell, Från Djurgården.
50. Victor Forssell, Från Djurgården.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
459. Vy mot Waldemarsudde.
459. Vy mot Waldemarsudde.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
301. VÄGGARMATURER ett par, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn modell 2389.
301. VÄGGARMATURER ett par, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn modell 2389.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
300. VÄGGARMATURER, ett par, Josef Frank Firma Svenskt Tenn modell 2389.
300. VÄGGARMATURER, ett par, Josef Frank Firma Svenskt Tenn modell 2389.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
299. VÄGGARMATURER, ett par, Josef Frank Firma Svenskt Tenn, modell 2565.
299. VÄGGARMATURER, ett par, Josef Frank Firma Svenskt Tenn, modell 2565.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
713. VÄGGHYLLA modell 2085, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
713. VÄGGHYLLA modell 2085, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
847. VÄGGHYLLA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
847. VÄGGHYLLA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
727. VÄGGLAMPA, design Roger Tallon för Erco 1970.
727. VÄGGLAMPA, design Roger Tallon för Erco 1970.
Klubbat pris 
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
793. VÄGGLAMPA, modell 234, formgiven av Charles Rennie Macintosh.
793. VÄGGLAMPA, modell 234, formgiven av Charles Rennie Macintosh.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
397. VÄGGPENDYL av Hans Wessman (urmakare i Stockholm 1787-1805).
397. VÄGGPENDYL av Hans Wessman (urmakare i Stockholm 1787-1805).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
395. VÄGGPENDYL. Gustaviansk, 1700-talets senare del.
395. VÄGGPENDYL. Gustaviansk, 1700-talets senare del.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
311. VÄVNAD. Gobelängteknik. Afrika. 153 x 211 cm.
311. VÄVNAD. Gobelängteknik. Afrika. 153 x 211 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
453. WILHELM ENGSTRÖM, olja på duk, sign o dat -74.
453. WILHELM ENGSTRÖM, olja på duk, sign o dat -74.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
174. Waldemar Lorentzon, "Förvittrande ting".
174. Waldemar Lorentzon, "Förvittrande ting".
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
19. Wilhelm von Gegerfelt, Fartyg i kanal.
19. Wilhelm von Gegerfelt, Fartyg i kanal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
7. Wilhelm von Gegerfelt, Skutor i månsken.
7. Wilhelm von Gegerfelt, Skutor i månsken.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
654. William A Breakspeare, Ung kvinna på en bro.
654. William A Breakspeare, Ung kvinna på en bro.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
261. William Harris Weatherhead, Piprökande man och pelargon.
261. William Harris Weatherhead, Piprökande man och pelargon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
330. YTTERFODER, flintgods. Rörstrand sekelskifte 1900.
330. YTTERFODER, flintgods. Rörstrand sekelskifte 1900.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
747. YTTERFODER, trol Frankrike 1800-talets mitt.
747. YTTERFODER, trol Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
264. Zao Wou-ki, "Composition I".
264. Zao Wou-ki, "Composition I".
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
388. Zhao Kailin, Stilleben med jordgubbar.
388. Zhao Kailin, Stilleben med jordgubbar.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
458. Ängel med symboler för Kristi lidande.
458. Ängel med symboler för Kristi lidande.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
843. Åke E:son Lindman, "Canovia Sculptures".
843. Åke E:son Lindman, "Canovia Sculptures".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
11 000 - 12 000 SEK