KOPP MED FAT, porslin, Popov, Ryssland 1800-talets mitt.

Blomstermotiv. Förgylld dekor. Koppens höjd 6,5 cm, diameter 9,5 cm. Fatets diameter 15 cm. Popovs märke i blått under glasyr.

Slitage.

Utropspris
250 EUR