Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
33 föremål
Anders Sandström, "Tjur".
2d 1 tim
Anders Sandström, "Tjur".
Aktuellt bud
30 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Annika Masolle, Utan titel.
3 tim 16m
Annika Masolle, Utan titel.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
4d 22 tim
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dansande Faun.
4 tim 6m
Dansande Faun.
Aktuellt bud
43 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
1d 2 tim
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
1d 2 tim
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gert Marcus, Utan titel.
4d 3 tim
Gert Marcus, Utan titel.
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
6d 22 tim
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Munsterhjelm, skulptur.
1d 1 tim
John Munsterhjelm, skulptur.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lars Brander, Utan titel.
4d 22 tim
Lars Brander, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Ahlberg, Mor och barn.
4d 1 tim
Olof Ahlberg, Mor och barn.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skulptur Ostasien 1900-tal.
1d 3 tim
Skulptur Ostasien 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Blomberg, skulptur.
1d 2 tim
Stig Blomberg, skulptur.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sven Lundqvist, Sittande figur.
1 tim 52m
Sven Lundqvist, Sittande figur.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Timo Solin, Porträtt i helfigur.
4d 2 tim
Timo Solin, Porträtt i helfigur.
Aktuellt bud
2 590 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Timo Solin, Sittande modell.
3 tim 4m
Timo Solin, Sittande modell.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.