Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
25 föremål
Albert Johansson, Utan titel.
1d 1 tim
Albert Johansson, Utan titel.
Aktuellt bud
15 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ann-Marie Bäck, Vinterkväll.
6d
Ann-Marie Bäck, Vinterkväll.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Einar Forseth, Vinterbild.
3d
Einar Forseth, Vinterbild.
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jak Katarikawe, "Gods ways are mysterious".
2d
Jak Katarikawe, "Gods ways are mysterious".
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Jakob Kulle, På gården.
2d 1 tim
Jakob Kulle, På gården.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Salmi, Abstrakt motiv.
4d 3 tim
Max Salmi, Abstrakt motiv.
Aktuellt bud
370 EUR
Utropspris
600 EUR
Mårten Andersson, "Bruddansen".
29m 50s
Mårten Andersson, "Bruddansen".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nils Asp, Utan titel.
5d 4 tim
Nils Asp, Utan titel.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, Vid havet.
1 tim 47m
Okänd konstnär, 1700-tal, Vid havet.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Eskilson, Klippor.
4 tim 31m
Peter Eskilson, Klippor.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raimund von Wichera, Skördetid.
4d 1 tim
Raimund von Wichera, Skördetid.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sven X:et Erixson, Vid vävstolen.
2d 4 tim
Sven X:et Erixson, Vid vävstolen.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Thea Ekström, Utan titel.
6d
Thea Ekström, Utan titel.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Wladyslaw Chmielinski, Slädfärd.
2d 3 tim
Wladyslaw Chmielinski, Slädfärd.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Zerihun Yetmgeta, "Yellow rhythm".
4 tim 21m
Zerihun Yetmgeta, "Yellow rhythm".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Åsa Davidsson, "Önskebrunn".
6d
Åsa Davidsson, "Önskebrunn".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.