199 föremål
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
4d 22 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
2d 4 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, Gustavsberg.
4 tim 9m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
6 tim 51m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
4d 3 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
4d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
7d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
1d 2 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, samtida.
4d 23 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, "Empire", Lux Illuminazione.
7d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
2d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK