199 föremål
Bordslampor, ett par, Bergboms.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
5d 3 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
11 tim 16m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
2d 9 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
4d 8 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
5d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
1d 7 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
7d 6 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, samtida.
5d 3 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
2d 9 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK