121 föremål
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
2d 23 tim
18 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
2d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 9 st, "Festivo", Iittala.
7d
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nils Landberg, vinkylare, glas, Orrefors, 1950-tal.
1d
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Allan Ebeling, väggmask, glaserad keramik, Torshälla.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
3d 20 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, samtida.
29m 46s
Taklampa, Italien, samtida.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
7d
550 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
3d 19 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
3d 22 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK