125 föremål
Signe Persson-Melin, tekanna, unikat.
37m 40s
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
1d 1 tim
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
1d 2 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, Gustavsberg.
1d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1d 5 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
1d 23 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d 2 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
3d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp, samtida.
3d 2 tim
Vitrinskåp, samtida.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
4d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 1 tim
7 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK