Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

83 föremål
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 10 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 12 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
10 tim 13m
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
2d 9 tim
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
4d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
14 tim 21m
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3d 11 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
5d 14 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 11 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
6d 10 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK