Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
245 föremål
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
21 tim 45m
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
3d 18 tim
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
Aktuellt bud
17 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
3d 18 tim
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
Aktuellt bud
17 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Golvkandelaber, 1800-tal.
5d 19 tim
Golvkandelaber, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, tidig rokoko, 1700-tal.
3d 15 tim
Byrå, tidig rokoko, 1700-tal.
Aktuellt bud
4 900 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
6d 19 tim
Byrå, 1800-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
4d 14 tim
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, omkring år 1800, Segustaviansk.
5d 19 tim
Spegel, omkring år 1800, Segustaviansk.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bänk/ Bord, 1960-tal.
19 tim 33m
Bänk/ Bord, 1960-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Karmstolar 6 st Gemla sent 1900-tal.
6d 20 tim
Karmstolar 6 st Gemla sent 1900-tal.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp,
6d 18 tim
Skåp,
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, 1930/40-tal.
2d 22 tim
Soffa, 1930/40-tal.
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pelare/ kolonner, ett par, 1900-tal.
1d 18 tim
Pelare/ kolonner, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
2d 18 tim
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
2d 18 tim
Sideboard, 1960-tal.
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp Barockstil 1800-tal.
5d 22 tim
Skåp Barockstil 1800-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, sengustavianskt, 1800-tal.
1d 17 tim
Skrivbord, sengustavianskt, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.