Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Selected Modern Silver F764
Auktion:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Auktion:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Auktion:
Selected Jewellery – Valentine F766
Auktion:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Auktion:
Kitchen Stories E1284
Auktion:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Auktion:
A Token of Love E1285
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
20 föremål
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
2d 12 tim
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
2d 15 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
3d 16 tim
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, tenn, Sverige, 1920/30-tal.
4d 14 tim
Spegel, tenn, Sverige, 1920/30-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.