210 föremål
Slaglåsgevär m/1815-45.
2d 14 tim
Slaglåsgevär m/1815-45.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
4d 20 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
3d 20 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 17 tim
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
1d 18 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lars Hellsten, vas.
6d 13 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1940-tal.
1d 16 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
2d 15 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
5d 18 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jorma Puranen, ”Afterimage”, 2012.
14 tim 44m
11 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Takkrona, 1900-talets början.
1d 17 tim
Takkrona, 1900-talets början.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
16 tim 31m
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Annika Masolle, Utan titel.
1d 18 tim
Annika Masolle, Utan titel.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-tal.
1d 17 tim
Vitrinskåp, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
5d 18 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
José Luis Sanchez, Utan titel.
16 tim 11m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, armbandsur, 35 mm.
2d 14 tim
Omega, armbandsur, 35 mm.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940-tal.
1d 17 tim
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK