144 föremål
Lornjett, 18K guld med glas.
3d 1 tim
Lornjett, 18K guld med glas.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Edward Hald, vas, glas, fiskgraal, Orrefors 1949.
6d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
5 tim 7m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
5 tim 25m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erik Höglund, konstglas, 21 delar, Boda.
2d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slaglåspistoler 2 st, belgiska, 1800-talets mitt.
5d
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Blombord med spaljé, 1940/50-tal.
2d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
4 tim 39m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
5 tim 17m
5 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut.
6d 1 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
1 tim 35m
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
6d 3 tim
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Annika Masolle, Utan titel.
4d 2 tim
Annika Masolle, Utan titel.
350 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skåp, 1700-tal.
3m 24s
Skåp, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets mitt.
2d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK