210 föremål
Olle Alberius, vas, glas, ariel,  Orrefors.
1d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
3d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940/50-tal.
1d 1 tim
Soffbord, 1940/50-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
2d 3 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
1d 3 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
5d 3 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
3d
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
2d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
3d 19 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
3d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampor, ett par, jugend, 1900-talets första hälft.
4d
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
43m 45s
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Soffbord, samtida.
3d 20 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK