155 föremål
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
1d 17 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
17 tim 41m
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
5d 10 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henrik Allert, Ripa.
4d 12 tim
Henrik Allert, Ripa.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
14 tim 23m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
2d 18 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940/50-tal.
16 tim 3m
Soffbord, 1940/50-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
1d 17 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
3d 9 tim
Lars Hellsten, vas.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK