SPEGELLAMPETT,"Regnaholm", ur IKEA:s 1700-talsserie, 1990-tal.
Trä, delvis förgylld. Svängd ljushållare av mässing. Märkt på backstycket IKEA OF SWEDEN RIKSANTIKVARIEÄMBETET. REGNAHOLM B.C.I. H 58, B 16.
Visst slitage.