FÄLLBORD, "Björnsholm", för Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal.
Rund skiva på tredelad pelarfot. Brännmärkt. Diameter 86 cm. Höjd 71 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Skivans fäste förstärkt undertill.