IKEA

(Sweden, 1943-)
IKEA
(Sweden, 1943-)

BYRÅ, IKEA's 1700-talsserie, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målad. Tre lådor, beslag av mässing. Raka avsmalnande ben. Omärkt. Bredd 94. Djup 51. Höjd 86 cm.

Senare målning och beslag. Repor och märken. Nyckel saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed