FÅTÖLJ, "Amiral", Karin Mobring för IKEA, 1900-talets andra hälft.
Kromad ställning. Rygg, sits och armlän av skinn.
Fläckar. Slitage, repor och märken. Bristning på undersidan vid sömm.