KARIN MOBRING, karmstolar ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
Rygg sits och armlän i brunt läder. Stomme i kromad metall.
Skinnet med flertal fläckar samt delvis blekt. Ställvis slitage och nötmärken. Kromet något nött.