Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
625 föremål
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
343. RULLMÅLNING, Shunga, "Kimono Sleeve", Japan, troligen tidigt 1900-tal.
343. RULLMÅLNING, Shunga, "Kimono Sleeve", Japan, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
336. MÅLNING och KALLIGRAFI, bersglandskap i dimma av Yuan Fawang, signerad.
336. MÅLNING och KALLIGRAFI, bersglandskap i dimma av Yuan Fawang, signerad.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
342. ALBUM, Shunga, 12 kolorerade bilder, Utagawa Kunisadas skola, 1800-tal.
342. ALBUM, Shunga, 12 kolorerade bilder, Utagawa Kunisadas skola, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
302. SKÅLFAT, kraakporslin. Mingdynastin Wanli (1572-1620).
302. SKÅLFAT, kraakporslin. Mingdynastin Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
305. FAT, tre stycken, porslin. Mingdynastin Wanli (1572-1620).
305. FAT, tre stycken, porslin. Mingdynastin Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
489. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
489. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
398. VAS, porslin, sen Qingdynasti.
398. VAS, porslin, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
595. JARDINJÄR, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
595. JARDINJÄR, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
281. FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal. Med sigillmärke i rött.
281. FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal. Med sigillmärke i rött.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
289. SKÅL, porslin. Republik (1912-1949).
289. SKÅL, porslin. Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
286. SKÅL, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
286. SKÅL, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
272. STÄLL, hardwood. Qingdynastin, sent 1800-tal.
272. STÄLL, hardwood. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
288. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
288. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
389. FIGURIN, soapstone. Qingdynastin (1644-1912).
389. FIGURIN, soapstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
594. JARDINJÄR, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
594. JARDINJÄR, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
205. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
205. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
582. RÖKELSEKAR, keramik. Han dynastin, (206 f.Kr. - 220 e.Kr.).
582. RÖKELSEKAR, keramik. Han dynastin, (206 f.Kr. - 220 e.Kr.).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
99. SKÅL, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
99. SKÅL, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. BUDDHA, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
74. BUDDHA, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
626. BOJANER, ett par, Qingdynastin 1800-tal.
626. BOJANER, ett par, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
370. TUSCHASKAR, 3 st, försilvrad koppar, Kina omkring år 1900.
370. TUSCHASKAR, 3 st, försilvrad koppar, Kina omkring år 1900.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
596. FAT, porslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
596. FAT, porslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
592. TERRINFAT, kompaniporslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
592. TERRINFAT, kompaniporslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
420. TEKANNA, porslin, Qingdynastin sent 1800-tal.
420. TEKANNA, porslin, Qingdynastin sent 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
615. VAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
615. VAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
218. KOPP, med FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
218. KOPP, med FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
298. SKÅL, kraakporslin, Mingdynastin Wanli (1572-1620).
298. SKÅL, kraakporslin, Mingdynastin Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
612. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
612. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
392. KANNON, lergods, Japan, Edo (1603-1868).
392. KANNON, lergods, Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
484. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
484. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
48. SKÅLFAT, keramik. Cizhou-typ, Norra Songdynastin (960-1127).
48. SKÅLFAT, keramik. Cizhou-typ, Norra Songdynastin (960-1127).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
492. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
492. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
437. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med sigillmärke.
437. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med sigillmärke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
375. ASK med LOCK, emalj på koppar. Qingdynastin, Canton, 1700-tal.
375. ASK med LOCK, emalj på koppar. Qingdynastin, Canton, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
233. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
233. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
502. FAT, vapenporslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
502. FAT, vapenporslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
480. BOJAN, porslin. Qing dynasti 1700-tal.
480. BOJAN, porslin. Qing dynasti 1700-tal.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
50. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
50. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
414. VAS,  porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
414. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
407. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
407. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
14. MINIATYRVASER (5), porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
14. MINIATYRVASER (5), porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
44. SKÅL, keramik. "Henan-ware", Songdynastin (960-279).
44. SKÅL, keramik. "Henan-ware", Songdynastin (960-279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
25. SKÅL, porslin, Qingdynasti Kangxi (1662-1722).
25. SKÅL, porslin, Qingdynasti Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
537. KANNA, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
537. KANNA, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
62. KOPP, porslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
62. KOPP, porslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
98. KOPP, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med Daoguangs sigillmärke.
98. KOPP, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
78. KOPP, emalj, Qingdynastin 1700-tal.
78. KOPP, emalj, Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
30. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
30. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
2. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
2. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
9. KOPPAR med FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
9. KOPPAR med FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
85. PENSELBAD, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
85. PENSELBAD, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
488. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin Yongzheng (1723-35).
488. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
625. FLASKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
625. FLASKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
590. FAT ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
590. FAT ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
591. TALLRIKAR, 12 st, kompaniporslin, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
591. TALLRIKAR, 12 st, kompaniporslin, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
227. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
227. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
515. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
515. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
516. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
516. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573. TUSCHAVKLAPPNINGAR (11), Kina, 1900-talets första hälft.
573. TUSCHAVKLAPPNINGAR (11), Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
364. ASK med LOCK, trä med dekor av nefrit. Sen Qingdynasti.
364. ASK med LOCK, trä med dekor av nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
54. FIGURIN, förgylld brons. Mingdynastin 14/1500-tal.
54. FIGURIN, förgylld brons. Mingdynastin 14/1500-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
623. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
623. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qingdynasti (1644-1912).
569. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
357. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin (1644-1912).
357. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
246. URNA med KVIST, blanc de chine, Qingdynastin (1664-1912).
246. URNA med KVIST, blanc de chine, Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
295. ASK med LOCK, porslin, Mingdynastin, Wanli (1573-1619).
295. ASK med LOCK, porslin, Mingdynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
51. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
51. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

361. Svend Langkilde, sideboard, Langkilde Møbler, Danmark, 1960-tal.
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
Budhistorik
34 000
 
SEK
ditt bud
32 000
 
SEK
ditt bud
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
25 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK