Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
625 föremål
504. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
504. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
1 100 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
607. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
607. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
380 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
385. BODHISATTVA, marmor, Tang-stil,  troligen 1700-tal.
385. BODHISATTVA, marmor, Tang-stil, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
390. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
390. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
265. BODHISATTVA, marmor, Tang-stil, 1800-tal.
265. BODHISATTVA, marmor, Tang-stil, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
508. SERVIS, 65 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
508. SERVIS, 65 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
509. SERVIS, 58 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
509. SERVIS, 58 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
525. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi, ca 1700.
525. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi, ca 1700.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
526. VAS, porslin. Qing dynasty, Kangxi (1662-1722).
526. VAS, porslin. Qing dynasty, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
491A. BÅLSKÅL med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
491A. BÅLSKÅL med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
347. GLASMÅLNING. Qingdynastin Qianlong (1736-95).
347. GLASMÅLNING. Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
291. URNA, porslin, Mingdynastin 1500-tal.
291. URNA, porslin, Mingdynastin 1500-tal.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
529. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
529. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
528. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
528. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
875 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
622. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
622. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
448. ASKAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
448. ASKAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
449. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
449. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
312. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition 1600-tal.
312. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
461. BODHISATTVA, Manjushri, brons. Mingdynastin (1368-1644).
461. BODHISATTVA, Manjushri, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
107. BUDDHA, delvis förgylld brons.  Sino-tibetansk, 1700-tal.
107. BUDDHA, delvis förgylld brons. Sino-tibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
571. MYNT (2), silver, Kina, Republik (1916).
571. MYNT (2), silver, Kina, Republik (1916).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
459. DAOISTISK GUDOM, brons, 1600-tal.
459. DAOISTISK GUDOM, brons, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
491. TERRIN med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
491. TERRIN med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
483. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
483. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
549. RULLMÅLNING, okänd konstnär, troligen Mingdynastin, 15/1600-tal.
549. RULLMÅLNING, okänd konstnär, troligen Mingdynastin, 15/1600-tal.
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
350. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1700-tal.
350. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
332. TUSCH och AKVARELL, Walasse Ting (1920-2010), kvinna och blommor.
332. TUSCH och AKVARELL, Walasse Ting (1920-2010), kvinna och blommor.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
462. GUANYU, brons. Mingdynastin, 1600-tal.
462. GUANYU, brons. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
360. SKÄRM, svart lack, Qingdynastin (1644-1912).
360. SKÄRM, svart lack, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
361. TRÄDGÅRDSPALLAR, ett par, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
361. TRÄDGÅRDSPALLAR, ett par, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
243. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin, Kangxi ca 1690.
243. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin, Kangxi ca 1690.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
220. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Qianlong (1736-95).
220. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
452. VINKANNA, brons. Troligen Tangdynastin (618-907).
452. VINKANNA, brons. Troligen Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
70. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynasty, Qianlong (1736-95).
70. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
446. VAS, porslin. Kina, Republik.
446. VAS, porslin. Kina, Republik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
351. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
351. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
327. KEJSERLIGT EDIKT, Qianlong, daterat 1771 och från tiden.
327. KEJSERLIGT EDIKT, Qianlong, daterat 1771 och från tiden.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
203. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
203. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
307. URNA, porslin. Transition 1600-tal.
307. URNA, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
276. TAKRYTTARE ett par, keramik, Mingdynastin, 1600-tal.
276. TAKRYTTARE ett par, keramik, Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
269. DHARMAPALA, brons. Mongoliet eller Tibet, tidigt 1800-tal.
269. DHARMAPALA, brons. Mongoliet eller Tibet, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
77. PENSELMUGG, elfenben. Qingdynastin, 1800-tal.
77. PENSELMUGG, elfenben. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
507. SERVIS, 30 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
507. SERVIS, 30 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK