Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
388 föremål
715. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
715. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
783. TALLRIKAR, 11 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
783. TALLRIKAR, 11 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
773. BOJANER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
773. BOJANER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
892. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
892. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
907. KAROTT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
907. KAROTT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
642. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
642. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
626. THANGKA, akvarell och tush på tyg. Tibet, 1800-tal.
626. THANGKA, akvarell och tush på tyg. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
700. SPEGELGLASMÅLNING, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
700. SPEGELGLASMÅLNING, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
644. AMITHAYUS, kallförgylld kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
644. AMITHAYUS, kallförgylld kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
714. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
714. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
866. PLAKETT, tre delad, porslin. Kina, Republik  (1912-1949).
866. PLAKETT, tre delad, porslin. Kina, Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
941. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
941. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
677. ÄMBETSMANNA INSIGNIA, ett par, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
677. ÄMBETSMANNA INSIGNIA, ett par, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
951. URNOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
951. URNOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. PRAKTBÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
776. PRAKTBÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
948. TERRIN med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
948. TERRIN med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
658. BÖNERULLE, kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
658. BÖNERULLE, kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
885. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
885. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
863. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
863. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
801. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
801. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
837. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Kanton.
837. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Kanton.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
814. FAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
814. FAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
650. VAS, brons. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
650. VAS, brons. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
651. GUANYIN, brons. 1800-tal.
651. GUANYIN, brons. 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
687. TESERVIS, tre delar, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
687. TESERVIS, tre delar, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
600. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Troligen sen Mingdynasti.
600. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
615. FAT, ett par, lacque burgautée. Qingdynastin, 1700-tal.
615. FAT, ett par, lacque burgautée. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
819. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
819. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
894. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
894. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
652. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
652. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
859. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
859. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
738. BUDDHA, brons. Thailand, troligen Lanna, 1700-tal.
738. BUDDHA, brons. Thailand, troligen Lanna, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
690. PANELER, två stycken, trä. Qingdynastin, omkring 1900.
690. PANELER, två stycken, trä. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
860. VAS, porslin. Kina, omkring 1900.
860. VAS, porslin. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
668. VÄGGVAS, cloisonné. Sen Qingdynasti.
668. VÄGGVAS, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
737. SKULPTURGRUPP, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
737. SKULPTURGRUPP, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
774. BOJAN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
774. BOJAN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
653. PENSELSTÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
653. PENSELSTÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
654. FIGURIN, brons på sockel av porfyr. 16/1700-tal.
654. FIGURIN, brons på sockel av porfyr. 16/1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
760. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
760. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759. KANNA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
759. KANNA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
811. TALLLRIKAR, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
811. TALLLRIKAR, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
935. FAT, 12 stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
935. FAT, 12 stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
778. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
778. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
590. MODELL AV SPIS, lergods. Handynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).
590. MODELL AV SPIS, lergods. Handynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
603. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Xuandes märke.
603. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Xuandes märke.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
616. SKÅL med LOCK, silver, ben och turkos. Tibet, 1800-tal.
616. SKÅL med LOCK, silver, ben och turkos. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
608. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu märke och period (1874-1912).
608. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu märke och period (1874-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
619. OBJEKT, fyra stycken, nefrit. Qingdynastin eller äldre.
619. OBJEKT, fyra stycken, nefrit. Qingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
754. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
754. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
808. FAT, två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
808. FAT, två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
682. VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
682. VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701. GLASMÅLNING. Qingdynastin, omkring 1800.
701. GLASMÅLNING. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
649. BURK med LOCK, brons. Troligen sen Mingdynasti.
649. BURK med LOCK, brons. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
794. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
794. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
719. SIGILL, två stycken, sten. Kina, troligen omkring 1900.
719. SIGILL, två stycken, sten. Kina, troligen omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
821. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
821. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
954. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
954. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
815. SKÅLFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
815. SKÅLFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
713. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
713. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
725. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas, sten och lack. Kina.
725. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas, sten och lack. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
592. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
592. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
708. ASK med LOCK, pärlemor. Qingdynastin, omkring 1800.
708. ASK med LOCK, pärlemor. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
765. BORDSSTÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. BORDSSTÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
764. FIGURIN, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
764. FIGURIN, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
817. SOPPTALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
817. SOPPTALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK