Kan inte nå servern

Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2
Mellan 6-8 december, samt 11-15 december, finns möjlighet att hämta ut och betala ditt föremål på Bukowskis på Arsenalsgatan 2, Stockholm. 

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3
Fr.o.m. 22 december sker utlämning på Bukowskis på Västberga Alle 3, Stockholm. Obs! Stängt mellan 23-26 december, samt 30 dec-1 jan.

Fr.o.m. fredag den 29 december debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

 
1167 föremål
865. "E. Digby Greville of Bath".
865. "E. Digby Greville of Bath".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
126. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
768. Vy över Norrbro, Stockholm.
768. Vy över Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
450. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
450. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
920. Vas, cloisonné. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasty.
920. Vas, cloisonné. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasty.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
110. Ampel, för fyra ljus, 1800-talets början, Empire.
110. Ampel, för fyra ljus, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
595. Marina Kylberg, Samling i byn, Italien.
595. Marina Kylberg, Samling i byn, Italien.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
147. Bordsuppsatser ett par, Frankrike 1800 talets början, Empire.
147. Bordsuppsatser ett par, Frankrike 1800 talets början, Empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
968. Ruyistav, skulpterad i trä. Sen Qingdynasti/tidig Republik.
968. Ruyistav, skulpterad i trä. Sen Qingdynasti/tidig Republik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 16 000 SEK
710. Anders Eklund, ”Ulric Cederström” (1732-1805).
710. Anders Eklund, ”Ulric Cederström” (1732-1805).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
713. Anders Eklund, ”Jacob Cederström” (1737-1795).
713. Anders Eklund, ”Jacob Cederström” (1737-1795).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1012. Bänk/low table, hongmu. Qingdynastin, 1800-tal.
1012. Bänk/low table, hongmu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
116. Biblioteksur, märkt "Markwick London", omkring år 1700, Barock.
116. Biblioteksur, märkt "Markwick London", omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
340. Matta, antik Qashqai, ca 195 x 127 cm.
340. Matta, antik Qashqai, ca 195 x 127 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
876. Charles Antoine Coypel Hans krets, Faistos och Teitis med Achilles?.
876. Charles Antoine Coypel Hans krets, Faistos och Teitis med Achilles?.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
767. Hjalmar Falk, "Kastellholmen i vintersol".
767. Hjalmar Falk, "Kastellholmen i vintersol".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
982. Bergslandskap med pagoder och figurstaffage invid flod.
982. Bergslandskap med pagoder och figurstaffage invid flod.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1116. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, 1600-tal.
1116. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
233. Daniel Elfbom, karott, silver, Gävle 1783. Rokoko.
233. Daniel Elfbom, karott, silver, Gävle 1783. Rokoko.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
506. Ett par örhängen 18K guld med gammalslipade diamanter.
506. Ett par örhängen 18K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
396. Matta, antik/semiantik Djosan, ca 210 x 136 cm.
396. Matta, antik/semiantik Djosan, ca 210 x 136 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
444. Collier med odlade Söderhavs- och Tahitipärlor.
444. Collier med odlade Söderhavs- och Tahitipärlor.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
819B. Lotte Laserstein, Maskeradmotiv.
819B. Lotte Laserstein, Maskeradmotiv.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
809. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
809. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
808. Lotte Laserstein, Halvliggande kvinna i fåtölj.
808. Lotte Laserstein, Halvliggande kvinna i fåtölj.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
715. Edvard Waller, "Per Krohg (1889-1865)".
715. Edvard Waller, "Per Krohg (1889-1865)".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
359. Matta, semiantik Keshan Dabir, signerad, ca 199 x 134 cm.
359. Matta, semiantik Keshan Dabir, signerad, ca 199 x 134 cm.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1118. Fat, porslin. Mingdynastin, sent 1400-tal/tidigt 1500-tal.
1118. Fat, porslin. Mingdynastin, sent 1400-tal/tidigt 1500-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
793. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
793. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
469. Collier pärlor, flertalet sannolikt naturliga.
469. Collier pärlor, flertalet sannolikt naturliga.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
372. Matta, semiantik, Nain Tuteshk, ca 225 x 155 cm.
372. Matta, semiantik, Nain Tuteshk, ca 225 x 155 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1014. Stol, hardwood. Qingdynastin (1644-1912).
1014. Stol, hardwood. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
689. Ivar Arosenius, The Prince of Wales Mustard.
689. Ivar Arosenius, The Prince of Wales Mustard.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
315. Åkdyna, rölakan, ca 85 x 55 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
315. Åkdyna, rölakan, ca 85 x 55 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
125. Bordspendyl,  Frankrike, 1800-talets början, Empire.
125. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
787. Oskar Bergman, Afton vid vattnet.
787. Oskar Bergman, Afton vid vattnet.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
922. Boddhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
922. Boddhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
560. Hänge 18K guld med mexikanskt jubileumsmynt 22K guld.
560. Hänge 18K guld med mexikanskt jubileumsmynt 22K guld.
Klubbat pris 
25 100 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1151. Vas, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1151. Vas, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
621. ”Eugène-Rose de Beauharnais” (1781-1824).
621. ”Eugène-Rose de Beauharnais” (1781-1824).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
837. Gerard Terborch Hans krets, Soldater i ett läger.
837. Gerard Terborch Hans krets, Soldater i ett läger.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
596. Sophie Södergren, Sommarblomster.
596. Sophie Södergren, Sommarblomster.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
836. Frans Francken I Hans krets, Ecce Homo, Smärtomannen.
836. Frans Francken I Hans krets, Ecce Homo, Smärtomannen.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1011. Vikskärm, fyra delar. Qingdynastin.
1011. Vikskärm, fyra delar. Qingdynastin.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
47. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
47. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
913. Glasmålning, Qingdynastin, 1800-tal.
913. Glasmålning, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995A. Glasmålning, Qingdynastin, omkring år 1800.
995A. Glasmålning, Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
811. Lotte Laserstein, Sittande Traute.
811. Lotte Laserstein, Sittande Traute.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1139. Bricka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1139. Bricka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
127. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
127. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
794. Lotte Laserstein, Dubbelt självporträtt.
794. Lotte Laserstein, Dubbelt självporträtt.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
797. Lotte Laserstein, Självporträtt.
797. Lotte Laserstein, Självporträtt.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
4. Kista, Sverige, 1600-talets andra hälft, Barock.
4. Kista, Sverige, 1600-talets andra hälft, Barock.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
857. Carl Eldh, "Självkritik".
857. Carl Eldh, "Självkritik".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
597. Anna Boberg, Stilleben med påfågelfjädrar och snäcka.
597. Anna Boberg, Stilleben med påfågelfjädrar och snäcka.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1101A. Vas/lampa, porslin. Kina, Sen Qingdynasti/omkring 1900.
1101A. Vas/lampa, porslin. Kina, Sen Qingdynasti/omkring 1900.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
807. Lotte Laserstein, Stadsbild med broar, Italien.
807. Lotte Laserstein, Stadsbild med broar, Italien.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK