I samlarens värld – del ett

147 föremål
Urna Empire-stil omkring 1900 porslin.
6d 4 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Bordspendyl sent 1800-tal.
6d 5 tim
Bordspendyl sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas Art Deco Svenska Metallverken 1900-talets mitt.
6d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa Flygsfors 1900-talets mitt glas.
6d 1 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Okänd konstnär 1800/1900-tal, Jungfru Maria.
6d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
6d 1 tim
Vikskärm Japan 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestaler 3 st 1900-talets första hälft.
6d 1 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skåp sent 1800-tal.
6d
Skåp sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Tekannor 2 st kina 18/1900-tal porslin.
6d 1 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
6d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål Kina 1900-tal porslin.
6d 2 tim
Skål Kina 1900-tal porslin.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona sent 1900-tal.
6d
Ljuskrona sent 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Piedestal 1900-talets mitt.
6d 2 tim
Piedestal 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
H Müller skål silver Stockholm  1929.
6d
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål silver 1900-tal.
6d 2 tim
Skål silver 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
6d 3 tim
Piedestal Kina 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bestick 36 dlr "Vasa" nysilver 1900-tal.
6d
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegel med konsolbord omkring 1900.
6d 4 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skyltdocka 1900-talets första hälft.
6d 4 tim
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skulptur, Lladró Spanien 1971-1974.
6d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa 1900-talets mitt.
6d 2 tim
Vägglampa 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK