I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

36 föremål
Skål silver 1900-tal.
6d 17 tim
Skål silver 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal.
6d 15 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
H Müller skål silver Stockholm  1929.
6d 15 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pokal CG Hallberg Stockholm 1930 silver.
6d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CG Hallberg vas silver Stockholm 1943.
6d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK