Madeleine Pyk – en samling F769

Släpp in våren

25 föremål
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL Art Deco, 1920 / 30-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, tenn och mässing, 1930-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1970-tal.
SPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, art deco, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, venetiansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK