Internationell grafik

Bukowskis är glada att presentera ett 30-tal grafiska blad till försäljning av internationella konstnärer som Marc Chagall, Pablo Picasso, Joan Miró och Salvador Dalí med flera. Originalgrafik – detta tekniskt komplicerade konstmedium med pappersverk utförda i begränsad upplaga har länge tilltalat konstsamlare över hela världen. Mediet ger en möjlighet att förvärva konst i världsklass till ett mer humant pris än motsvarande måleri. Grafiken som medium ger en fantastisk möjlighet att utforska en konstnärs olika stilar över tid. Hitta din favorit här!

26 föremål
PABLO PICASSO, etsning, signerad. Ur: Vollard sviten, upplaga 250.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
MARC CHAGALL, etsning, signerad o numrerad 25/35.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 2/50.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, 1969, signerad med blyerts och numrerad 58/75.
Klubbat pris
30 100 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PABLO PICASSO, akvatint och torrnål, signerad och numrerad 30/50.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MARC CHAGALL, etsning, signerad och numrerad 35/50.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 34/100.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MAX ERNST, färgetsning med collage, signerad med blyerts 72/100.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK