Den nya romantiken

841 föremål
SOCKERSKRIN, silver, rokokostil, med tång.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, John Smith, London, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, 1800-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, semiantik Keshan, ca 83 x 70,5 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sydeuropa, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MATTA, Nain, sk 9 LAA, ca 404 x 293 cm.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÅP, 1700-talets mitt.
SKÅP, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, allmoge, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNK, gustaviansk, sent 1700-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SEKRETÄR. Rokoko-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
THEODOR BILLING, olja på duk, signerad och daterad -68,
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VAS, cloisonne. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, mässing, Skultuna SB nr 43, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ / BERGERE, Louis XVI-stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal.
TAKLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, flintgods. Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 349 x 253 cm.
Utropspris
18 000 SEK
MATTA, old Afghan. Ca 255 x 337 cm.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på duk, signerad Ferd. Fagerlin.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK