Kan inte nå servern

Modern & Contemporary F174

 
460 föremål
OLLI LYYTIKÄINEN, "BESLUT".
OLLI LYYTIKÄINEN, "BESLUT".
Klubbat pris 
8 400 EUR
Utropspris
3 500 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
Klubbat pris 
7 500 EUR
Utropspris
3 500 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
3 500 EUR
OSMO RAUHALA, "LIVET UNDER VATTENYTAN - LARV".
OSMO RAUHALA, "LIVET UNDER VATTENYTAN - LARV".
Klubbat pris 
1 570 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9224. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9224. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
Klubbat pris 
4 700 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris 
3 650 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 600 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito. 1940-tal.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. 1950-tal.
Klubbat pris 
4 700 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
Klubbat pris 
8 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PANU RUOTSALO, "ICE".
PANU RUOTSALO, "ICE".
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PAUL JENKINS," SKARP".
PAUL JENKINS," SKARP".
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 505 EUR
Utropspris
700 EUR
PAULI PARTANEN, "KVÄLL".
PAULI PARTANEN, "KVÄLL".
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 EUR
PAULI VUORISALO, MATTA. Natt. Sign. P.V.
PAULI VUORISALO, MATTA. Natt. Sign. P.V.
Klubbat pris 
601 EUR
Utropspris
600 EUR
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, "SUPREMATISTISKT KORS".
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, "SUPREMATISTISKT KORS".
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PEKKA RYYNÄNEN, "RONDO II".
PEKKA RYYNÄNEN, "RONDO II".
Klubbat pris 
780 EUR
Utropspris
800 EUR
PENTTI MEKLIN, "DANSÖS III".
PENTTI MEKLIN, "DANSÖS III".
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 800 EUR
RAFAEL WARDI, FYRTORN.
RAFAEL WARDI, FYRTORN.
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
RAFAEL WARDI, VY FRÅN DRUMSÖ.
RAFAEL WARDI, VY FRÅN DRUMSÖ.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 300 EUR
RAILI TANG, "PAINT IT BLUE".
RAILI TANG, "PAINT IT BLUE".
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
7 000 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
Klubbat pris 
8 800 EUR
Utropspris
6 000 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND.
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
6 000 EUR
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
Klubbat pris 
8 190 EUR
Utropspris
3 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Piritta. Sign. Bryk. Arabia, 1954.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Piritta. Sign. Bryk. Arabia, 1954.
Klubbat pris 
5 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
Klubbat pris 
6 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEFER, 3 ST. Sign. Bryk.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEFER, 3 ST. Sign. Bryk.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SALLA LAURINOLLI, "NATT OCH DAG SAMTIDIGT".
SALLA LAURINOLLI, "NATT OCH DAG SAMTIDIGT".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 EUR
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
SAM VANNI, STILLEBEN.
SAM VANNI, STILLEBEN.
Klubbat pris 
630 EUR
Utropspris
800 EUR
SAMPSA SARPARANTA, "OLD ECUDORIAL INDIAN WOMAN".
SAMPSA SARPARANTA, "OLD ECUDORIAL INDIAN WOMAN".
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 400 EUR
SAMULI HEIMONEN, "FRI".
SAMULI HEIMONEN, "FRI".
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SAMULI HEIMONEN, "SPEGEL".
SAMULI HEIMONEN, "SPEGEL".
Klubbat pris 
939 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SARI TENNI, "EN STUND I SKUGGAN".
SARI TENNI, "EN STUND I SKUGGAN".
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SILJA RANTANEN, INTERIÖR.
SILJA RANTANEN, INTERIÖR.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SIMO HANNULA, BIL-VÄRLD.
SIMO HANNULA, BIL-VÄRLD.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SUSANNA MAJURI, "INSULINE".
SUSANNA MAJURI, "INSULINE".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
TAKLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
TAKLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
700 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 866 EUR
Utropspris
8 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
14 000 EUR
Utropspris
8 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
Klubbat pris 
1 716 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
Klubbat pris 
23 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR