Modern & Contemporary F174

460 föremål
AUNE SIIMES, KERAMIKSKÅL. Sign. AS, Arabia. 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
MAROCKANSK MATTA.
MAROCKANSK MATTA.
Klubbat pris
262 EUR
Utropspris
200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, TV-BÄNK, Ca 1960-tal.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
300 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
GUNNEL NYMAN, BORD. Tillverkat av Boman. 1940-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -53.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
400 EUR
BERTEL GARDBERG, MORTEL. Sign. BG. 1950-tal.
Klubbat pris
355 EUR
Utropspris
400 EUR
NANNY STILL, SAFTSERVIS. Harlekin. Formgiven 1958.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ARMAS HUTRI, STÅENDE MODELL.
ARMAS HUTRI, STÅENDE MODELL.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKRELIEF. Sign. TM.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1954.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 EUR
HOWARD SMITH, SKULPTUR, KERAMIK. Sign. 1980-tal.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
MAURI ALMARI, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu, 1960-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
500 EUR
GÖRAN HONGELL, SKÅL. Karhula, 1930-talet.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
500 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. G.H. -35, Karhula.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
500 EUR
BIRGITTA ARA, "LUGN".
BIRGITTA ARA, "LUGN".
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
500 EUR
TIMO SARPANEVA, SKÅL. Heals. Tillverkad ca 1967.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
BEN VAUTIER, "TIMES ARE CHANGING!".
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
600 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Prisma. Sign. Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
600 EUR
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
Klubbat pris
731 EUR
Utropspris
600 EUR
GUNILLA KIHLMAN, "OAS".
GUNILLA KIHLMAN, "OAS".
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 EUR
PAULI VUORISALO, MATTA. Natt. Sign. P.V.
Klubbat pris
601 EUR
Utropspris
600 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEFER, 3 ST. Sign. Bryk.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR