Kan inte nå servern

Modern & Contemporary F174

 
460 föremål
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
Klubbat pris 
23 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR
ANDY WARHOL, THE NUN, FROM: INGRID BERGMAN.
ANDY WARHOL, THE NUN, FROM: INGRID BERGMAN.
Klubbat pris 
21 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 866 EUR
Utropspris
8 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
14 000 EUR
Utropspris
8 000 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIMENSIONELL FORMATION".
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIMENSIONELL FORMATION".
Klubbat pris 
10 006 EUR
Utropspris
8 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, "FRÄMMANDE BLOMMA".
JUHANI LINNOVAARA, "FRÄMMANDE BLOMMA".
Klubbat pris 
8 000 EUR
Utropspris
8 000 EUR
MARKUS LÜPERTZ, KOMPOSITION.
MARKUS LÜPERTZ, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
8 000 EUR
RAILI TANG, "PAINT IT BLUE".
RAILI TANG, "PAINT IT BLUE".
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
7 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, "KVINNA I VINDEN".
JUHANI LINNOVAARA, "KVINNA I VINDEN".
Klubbat pris 
5 000 EUR
Utropspris
6 500 EUR
HELMUT NEWTON, "SUMO".
HELMUT NEWTON, "SUMO".
Klubbat pris 
5 500 EUR
Utropspris
6 500 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
Klubbat pris 
8 800 EUR
Utropspris
6 000 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND.
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
6 000 EUR
LAILA PULLINEN, FORMER.
LAILA PULLINEN, FORMER.
Klubbat pris 
10 002 EUR
Utropspris
6 000 EUR
ANDY WARHOL, "AFTER THE PARTY" 1979.
ANDY WARHOL, "AFTER THE PARTY" 1979.
Klubbat pris 
9 100 EUR
Utropspris
6 000 EUR
KIMMO KAIVANTO, "MOT DAGEN".
KIMMO KAIVANTO, "MOT DAGEN".
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
6 000 EUR
TOVE JANSSON, "NATURE MORTE".
TOVE JANSSON, "NATURE MORTE".
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
5 000 EUR
TOVE JANSSON, STILLEBEN MED KATT OCH HATT.
TOVE JANSSON, STILLEBEN MED KATT OCH HATT.
Klubbat pris 
6 800 EUR
Utropspris
5 000 EUR
LEENA LUOSTARINEN, "TVÅ LEJON".
LEENA LUOSTARINEN, "TVÅ LEJON".
Klubbat pris 
10 500 EUR
Utropspris
5 000 EUR
LAURI AHLGRÉN, "HJÄLTARNAS DANS".
LAURI AHLGRÉN, "HJÄLTARNAS DANS".
Klubbat pris 
8 200 EUR
Utropspris
5 000 EUR
TOM WESSELMANN, "BIG BEDROOM BLONDE".
TOM WESSELMANN, "BIG BEDROOM BLONDE".
Klubbat pris 
5 800 EUR
Utropspris
4 500 EUR
MARIKA MÄKELÄ, "VITALITÉ".
MARIKA MÄKELÄ, "VITALITÉ".
Klubbat pris 
4 300 EUR
Utropspris
4 500 EUR
ILKKA LAMMI, PORTRÄTT.
ILKKA LAMMI, PORTRÄTT.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
TOMMI TOIJA, "DEN ONDA POJKEN".
TOMMI TOIJA, "DEN ONDA POJKEN".
Klubbat pris 
8 600 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Piritta. Sign. Bryk. Arabia, 1954.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Piritta. Sign. Bryk. Arabia, 1954.
Klubbat pris 
5 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
MARC CHAGALL, PL. 9, "ABDULLAH DISCOVERED BEFORE HIM...".
MARC CHAGALL, PL. 9, "ABDULLAH DISCOVERED BEFORE HIM...".
Klubbat pris 
4 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
MANOLO VALDÉS, "CABALLERO V".
MANOLO VALDÉS, "CABALLERO V".
Klubbat pris 
5 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
Klubbat pris 
6 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
UKRI MERIKANTO, FORMER.
UKRI MERIKANTO, FORMER.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PAUL JENKINS," SKARP".
PAUL JENKINS," SKARP".
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIVISION II".
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIVISION II".
Klubbat pris 
7 505 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PANU RUOTSALO, "ICE".
PANU RUOTSALO, "ICE".
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
4 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, "TRE MUSIKANTER".
VEIKKO MARTTINEN, "TRE MUSIKANTER".
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
3 800 EUR
ALEXANDER KOSOLAPOV, "KALASHNIKOV'S KISS".
ALEXANDER KOSOLAPOV, "KALASHNIKOV'S KISS".
Klubbat pris 
4 100 EUR
Utropspris
3 800 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "BESLUT".
OLLI LYYTIKÄINEN, "BESLUT".
Klubbat pris 
8 400 EUR
Utropspris
3 500 EUR
ANNE TOMPURI, "KVINNA OCH MAN".
ANNE TOMPURI, "KVINNA OCH MAN".
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
3 500 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
3 500 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
Klubbat pris 
7 500 EUR
Utropspris
3 500 EUR
TOM WESSELMANN, "JUDY TRYING ON CLOTHES".
TOM WESSELMANN, "JUDY TRYING ON CLOTHES".
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
UNTO KOISTINEN, MADONNA.
UNTO KOISTINEN, MADONNA.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
3 500 EUR
MARC CHAGALL, ”LES ROSES POMPONS" 1974.
MARC CHAGALL, ”LES ROSES POMPONS" 1974.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
3 200 EUR
DORA JUNG, VÄVNAD. Krus. Signerad, 1956.
DORA JUNG, VÄVNAD. Krus. Signerad, 1956.
Klubbat pris 
4 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
GLEB BOGOMOLOV, "BYZANTIUM 7".
GLEB BOGOMOLOV, "BYZANTIUM 7".
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
MARI RANTANEN, "NUCLEAR NIGHT CLUB".
MARI RANTANEN, "NUCLEAR NIGHT CLUB".
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
Klubbat pris 
4 700 EUR
Utropspris
3 000 EUR
RAFAEL WARDI, FYRTORN.
RAFAEL WARDI, FYRTORN.
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ERNST METHER-BORGSTRÖM, "LUFTSKEPP".
ERNST METHER-BORGSTRÖM, "LUFTSKEPP".
Klubbat pris 
5 606 EUR
Utropspris
3 000 EUR
DAVID HOCKNEY, "HORIZONTAL DOGS" 1995.
DAVID HOCKNEY, "HORIZONTAL DOGS" 1995.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
Klubbat pris 
8 190 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ALPO JAAKOLA, LIGGANDE KVINNA.
ALPO JAAKOLA, LIGGANDE KVINNA.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
NANNA SUSI, "NÄRVARO II".
NANNA SUSI, "NÄRVARO II".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
MIECZYSLAW WISNIEWSKI, TRIPTYK "SYSTEM AB/7".
MIECZYSLAW WISNIEWSKI, TRIPTYK "SYSTEM AB/7".
Klubbat pris 
1 001 EUR
Utropspris
2 500 EUR
NANNA SUSI "NÄRVARO".
NANNA SUSI "NÄRVARO".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 500 EUR
ALVAR AALTO, BORD, NR 92. 1950-tal.
ALVAR AALTO, BORD, NR 92. 1950-tal.
Klubbat pris 
3 350 EUR
Utropspris
2 500 EUR
NANNA SUSI, "SJUNKEN SOL".
NANNA SUSI, "SJUNKEN SOL".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
Klubbat pris 
8 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
EERO HIIRONEN, REGN.
EERO HIIRONEN, REGN.
Återrop
Utropspris
2 500 EUR
ERNST METHER-BORGSTRÖM, "TILL CARL LUDVIG LITHANDER".
ERNST METHER-BORGSTRÖM, "TILL CARL LUDVIG LITHANDER".
Klubbat pris 
5 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
EDUARDO CHILLIDA, "GAU" 1972.
EDUARDO CHILLIDA, "GAU" 1972.
Klubbat pris 
2 530 EUR
Utropspris
2 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris 
3 650 EUR
Utropspris
2 500 EUR
HANNU VÄISÄNEN, "FEM ROSOR".
HANNU VÄISÄNEN, "FEM ROSOR".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR