Kan inte nå servern

Design + Art Helsinki F188

 
374 föremål
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, keramik, signerad A.W.F.
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, keramik, signerad A.W.F.
Klubbat pris 
310 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, keramik, signerad A.W.F.
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, keramik, signerad A.W.F.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALPO JAAKOLA, "MÄNNISKORNAS GÅRD".
ALPO JAAKOLA, "MÄNNISKORNAS GÅRD".
Återrop
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALPO JAAKOLA, "VANDRARE".
ALPO JAAKOLA, "VANDRARE".
Klubbat pris 
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALPO JAAKOLA, ANSIKTEN.
ALPO JAAKOLA, ANSIKTEN.
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALPO JAAKOLA, DAM I LILA.
ALPO JAAKOLA, DAM I LILA.
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO,  barnstolar 4 st, modell 611, Artek 1940/1950-tal.
ALVAR AALTO, barnstolar 4 st, modell 611, Artek 1940/1950-tal.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, bord, Artek, 1900-talets mitt.
ALVAR AALTO, bord, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
ALVAR AALTO, dörrhandtag, 2 st, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, dörrhandtag, 2 st, Valaistustyö.
Klubbat pris 
1 660 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 809, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 809, Valaistustyö.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 810, Valaisinpaja, 1980-tal.
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 810, Valaisinpaja, 1980-tal.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, satsbord E88, Artek, 1900-talets mitt.
ALVAR AALTO, satsbord E88, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
680 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, serveringsvagn modell 98, Artek 1900-talets mitt.
ALVAR AALTO, serveringsvagn modell 98, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, skärm, Artek, 1900-talets mitt. Ca 150x240 cm.
ALVAR AALTO, skärm, Artek, 1900-talets mitt. Ca 150x240 cm.
Klubbat pris 
810 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris 
1 001 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A622A, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A622A, Valaistustyö.
Klubbat pris 
630 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris 
11 700 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto 3030.
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto 3030.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto. 1950/60-tal.
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto. 1950/60-tal.
Klubbat pris 
6 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ARMRING, spektrolit, silver. Kaunis Koru 1973.
ARMRING, spektrolit, silver. Kaunis Koru 1973.
Klubbat pris 
427 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ARVO SIIKAMÄKI, brons, signerad 1/2, 2012.
ARVO SIIKAMÄKI, brons, signerad 1/2, 2012.
Klubbat pris 
2 550 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
BENGT ERIKSON, ARMBAND, silver. Kalevala Koru, 1969.
BENGT ERIKSON, ARMBAND, silver. Kalevala Koru, 1969.
Klubbat pris 
240 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, STILLEBEN.
BIRGER KAIPIAINEN, STILLEBEN.
Klubbat pris 
1 791 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, fat, stengods, signerad Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, fat, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Björntand", 14K gold. Lapponia 1976.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Björntand", 14K gold. Lapponia 1976.
Klubbat pris 
4 200 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris 
1 702 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR "Coco", 14K guld. Lapponia 1983.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR "Coco", 14K guld. Lapponia 1983.
Klubbat pris 
780 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, "Drivved", 14K guld. Lapponia 1971.
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, "Drivved", 14K guld. Lapponia 1971.
Klubbat pris 
411 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Galaktiska toppar", silver. Lapponia 1981.
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Galaktiska toppar", silver. Lapponia 1981.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Mariehand", 14K guld. Lapponia 1982.
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Mariehand", 14K guld. Lapponia 1982.
Klubbat pris 
1 425 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Nova", silver. Lapponia 1975.
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Nova", silver. Lapponia 1975.
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Papillon", 18K guld. Lapponia 1986.
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Papillon", 18K guld. Lapponia 1986.
Klubbat pris 
2 507 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ÖRHÄNGEN, "Tundra" 14K guld. Lapponia 1971.
BJÖRN WECKSTRÖM, ÖRHÄNGEN, "Tundra" 14K guld. Lapponia 1971.
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
BÅRD BREIVIK, "MOONFACE".
BÅRD BREIVIK, "MOONFACE".
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
CECI SÖDERLUND, ryamatta, Finland. Ca 165x140 cm.
CECI SÖDERLUND, ryamatta, Finland. Ca 165x140 cm.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, "PROVENCE".
CHRISTINA SNELLMAN, "PROVENCE".
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, KYRKA I PYRINÉERNA.
CHRISTINA SNELLMAN, KYRKA I PYRINÉERNA.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, SOMMAR.
CHRISTINA SNELLMAN, SOMMAR.
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, SOMMARBLOMMOR.
CHRISTINA SNELLMAN, SOMMARBLOMMOR.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
DORA JUNG, provväv / studie, linne, 1968.
DORA JUNG, provväv / studie, linne, 1968.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
DORA JUNG, provväv / studie, linnedamast, 1961.
DORA JUNG, provväv / studie, linnedamast, 1961.
Klubbat pris 
760 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
DORA JUNG, vävnad, linnedamast, signerad. 1960-tal.
DORA JUNG, vävnad, linnedamast, signerad. 1960-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR