Helsinki Spring Sale F196

29 föremål
AINO AALTO, skåp, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, dörrhandtag, Valaistustyö.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj modell 418, Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj,  Aulanko-modellen formgiven 1939.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par "Remmi", Avarte 1970-talets slut.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
GIO PONTI, soffa, tillverkad av Asko 1957-1959.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
GIO PONTI, fåtöljer, ett par, för Asko 1957-1959.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
LASSE OLLINKARI, fåtöljer, ett par, 1948.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ALVAR AALTO, pallar, 4 st, modell X602, Artek 1970-tal.
Klubbat pris
1 851 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR