Helsinki Spring Sale F202

28 föremål
VÄGGAPPLIQUER, ett par, empire, 1800-talets slut.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, vägglampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
15 001 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
GOLVLAMPA, Itsu, Finland 1900-talets mitt.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, vägglampetter ett par, modell 7011, Taito 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, Taklampa, modell A 1-4, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAI RUOKONEN, bordslampor, ett par, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
2 250 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, takkrona, modell 1465, Taito 1930/1940-tal.
Klubbat pris
761 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, vägglampa, modell K8-11, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR