Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

81 föremål
Skål silver 1900-tal.
4d
Skål silver 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Fat, ett par, silver, Åbo 1938.
3 tim 6m
1 390 EUR
Utropspris
700 EUR
Bestick, 21 st, silver, 1900-tal.
6d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bestick, 10 st, silver, Danmark 1912-13.
36m 20s
7 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bestick, 34 st, silver, mestadels Estland.
6d
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bestick, 10 st, silver, mestadels rokokostil, 1900-tal.
6d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK