Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

119 föremål
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
3d 18 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
16 tim 12m
1 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
18 tim 34m
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Vitrinskåp, samtida.
1d 19 tim
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, samtida.
4d 13 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
4d 14 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
5d 21 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
1d 18 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
2d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
2d 21 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
4d 13 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK