Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

131 föremål
Taklampa, Italien, 1960-tal.
8 tim 17m
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
11 tim 17m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
4d 7 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
6d 11 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
1d 8 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Soffbord, samtida.
5d 3 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
2d 8 tim
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
7 tim 11m
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
3d 10 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
3d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
1d 5 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK