Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
105 föremål
Lars Hellsten, vas.
3d 19 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
2d 3 tim
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
2d 2 tim
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
23 tim 26m
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl-Harry Stålhane, skål, Rörstrand, unik.
1d
Carl-Harry Stålhane, skål, Rörstrand, unik.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
3d 19 tim
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, samtida.
3d 19 tim
Soffbord, samtida.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
5d 2 tim
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp, samtida.
1d
Vitrinskåp, samtida.
Aktuellt bud
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.