72 föremål
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Axel Sjöberg,  "Roslagslandskap".
23 tim 39m
5 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, landskap.
6d 4 tim
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
4d 2 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
5d
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oskar Bergman, Vårlandskap med björkar.
2d
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
2d 2 tim
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
2d 4 tim
650 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
6d 1 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Valter Gibson, Utan titel.
6d 22 tim
Valter Gibson, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, rokoko, 1700-tal,
4 tim 25m
Skåp, rokoko, 1700-tal,
600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-tal.
37m 28s
Vitrinskåp, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, Louis XVI-stil, 1800-tal.
6d
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Armas Mikola, Landskap.
8d 3 tim
Armas Mikola, Landskap.
30 EUR
Utropspris
300 EUR
Hängskåp, sent 1800-tal.
6d
Hängskåp, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Kina, omkring 1900.
1 tim 17m
Skåp, Kina, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
2d 4 tim
Skåp 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
3d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
4 tim 49m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvur, nyrenässans, sent 1800-tal.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK