67 föremål
Helmer Osslund, Norrländskt älvlandskap.
6d
25 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
21 tim 9m
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, landskap.
4d
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
1d 22 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
2d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skrivskåp, 1800-tal.
2d 18 tim
Skrivskåp, 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Valter Gibson, Utan titel.
4d 18 tim
Valter Gibson, Utan titel.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
3d 20 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
< 1m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armas Mikola, Landskap.
5d 23 tim
Armas Mikola, Landskap.
30 EUR
Utropspris
300 EUR
Hängskåp, sent 1800-tal.
3d 19 tim
Hängskåp, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
31m 50s
Skåp 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Viljo Hurme, Höstlandskap.
4d 21 tim
Viljo Hurme, Höstlandskap.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
22 tim 1m
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK