64 föremål
Vitrinskåp, jugend, tidigt 1900-tal.
5d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
2d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvur, nyrenässans, sent 1800-tal.
1d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hängskåp, sent 1800-tal.
5d 2 tim
Hängskåp, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
1d 7 tim
Skåp 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armas Mikola, Landskap.
7d 5 tim
Armas Mikola, Landskap.
30 EUR
Utropspris
300 EUR
Helge Dahlman, Vinterlandskap.
1d 6 tim
80 EUR
Utropspris
300 EUR
Olof Hermelin, Landskap med figur i eka.
1 tim 15m
750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
1d 4 tim
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skrivskåp, 1800-tal.
4d 1 tim
Skrivskåp, 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
5d 3 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Valter Gibson, Utan titel.
6d
Valter Gibson, Utan titel.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
1d 6 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3d 4 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oskar Bergman, Vårlandskap med björkar.
1d 2 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
4d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, landskap.
5d 6 tim
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Axel Sjöberg,  "Roslagslandskap".
1 tim 43m
5 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
2d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Helmer Osslund, Norrländskt älvlandskap.
7d 7 tim
22 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK