Kan inte nå servern
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
94 föremål
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
4d 3 tim
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1d 5 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
44m 55s
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kullervo Koivisto, Landskap.
32m 55s
Kullervo Koivisto, Landskap.
Aktuellt bud
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Reino Viirilä, Landskap.
36m 55s
Reino Viirilä, Landskap.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Skåp, Kina, omkring 1900.
1d 1 tim
Skåp, Kina, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
3d 5 tim
Skåp 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägghängskåp daterat 1847 Skåne.
56m 55s
Vägghängskåp daterat 1847 Skåne.
Aktuellt bud
5 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olof Hermelin, Landskap med figur i eka.
1d 23 tim
Olof Hermelin, Landskap med figur i eka.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
1 tim 42m
Skänk, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, rokoko, 1700-tal,
1d 5 tim
Skåp, rokoko, 1700-tal,
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-tal.
1d 1 tim
Vitrinskåp, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
3d 5 tim
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
3d 2 tim
Vitrinskåp, samtida.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
5d 3 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
6d
Olof Hermelin, månskenslandskap.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oskar Bergman, Vårlandskap med björkar.
3d 1 tim
Oskar Bergman, Vårlandskap med björkar.
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skåp, senbarock, 1700-tal.
1 tim 54m
Skåp, senbarock, 1700-tal.
Aktuellt bud
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Axel Sjöberg,  "Roslagslandskap".
2d
Axel Sjöberg, "Roslagslandskap".
Aktuellt bud
5 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
4d 2 tim
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.