67 föremål
Skåp, gustavianskt, 1700-talets slut.
2m 4s
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Valter Gibson, Utan titel.
4d 21 tim
Valter Gibson, Utan titel.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, landskap.
4d 3 tim
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
2 tim 53m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
3d 23 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Helmer Osslund, Norrländskt älvlandskap.
6d 3 tim
25 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Helge Dahlman, Vinterlandskap.
2 tim 25m
110 EUR
Utropspris
300 EUR
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
2d
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
45m 4s
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
1d
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivskåp, 1800-tal.
2d 21 tim
Skrivskåp, 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
3 tim 25m
Skåp 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, omkring 1900-talets mitt.
2d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
2d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hängskåp, sent 1800-tal.
3d 22 tim
Hängskåp, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armas Mikola, Landskap.
6d 2 tim
Armas Mikola, Landskap.
30 EUR
Utropspris
300 EUR
Viljo Hurme, Höstlandskap.
5d
Viljo Hurme, Höstlandskap.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Maj Tydén Jerndahl, Landskap med betande djur.
6d
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK