69 föremål
Helmer Osslund, Norrländskt älvlandskap.
6d 5 tim
25 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, landskap.
4d 5 tim
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oskar Bergman, Vårlandskap med björkar.
1 tim 21m
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Valter Gibson, Utan titel.
4d 23 tim
Valter Gibson, Utan titel.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
2 tim 57m
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skrivskåp, 1800-tal.
2d 23 tim
Skrivskåp, 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
2d 3 tim
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokskåp, Nyrokoko omkring 1900.
5 tim 5m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Hängskåp, sent 1800-tal.
4d 1 tim
Hängskåp, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
William Hogarth, efter, Festande sällskap.
1d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Harald Wiberg, Rådjur i vinterlandskap.
1d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Linneskåp, Swedish Modern, 1940-tal.
3d
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
4d 1 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Golvur, nyrenässans, sent 1800-tal.
57m 20s
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Helge Dahlman, Vinterlandskap.
4 tim 37m
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Skåp  1900-talets mitt.
5 tim 37m
Skåp 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olof Hermelin, månskenslandskap.
3d
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Viljo Hurme, Höstlandskap.
5d 2 tim
Viljo Hurme, Höstlandskap.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Stekfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
6d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armas Mikola, Landskap.
6d 4 tim
Armas Mikola, Landskap.
30 EUR
Utropspris
300 EUR